0

Rökman-Pakkanen kokoomuksen johtoon

Virolahden Kokoomuksen syyskokous valitsi yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi Virpi Rökman-Pakkasen. Pitkään puolueen paikallisosastoa luotsannut Kaarlo Makkonen halusi siirtyä sivuun puheenjohtajan tehtävistä.
Rökman-Pakkanen on aiemmin toiminut yhdistyksen varapuheenjohtajana. Varapuheenjohtajaksi kokous valitsi Nita Lintusen. Kokoomuksen hallituksessa on kaikkiaan yhdeksän jäsentä.
Syyskokouksessa vahvistettiin yhdistyksen toimintasuunnitelma ja talousarvio tulevalle vuodelle.
Toimintasuunnitelmasta mainittakoon vuoden 2018 vaalit ja sen eteen toimiminen sekä jäsentapaamiset kaksi kertaa vuoden aikana. Kokouksessa käytiin vilkasta keskustelua Virolahden nykytilanteesta ja tulevaisuuden näkymistä.

Viikon kysymys

Pakastatko mansikoita talven varalle?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...