0

Anja Kivelä Kaakonkulman perussuomalaisten johtoon

Viime lauantaina pidettiin Kaakonkulman perussuomalaisten syyskokous Sammontalolla. Kokouksessa oli toistakymmentä läsnäolijaa. Paikalla olivat myös kansanedustaja Juho Eerola Kotkasta sekä Kymen piirin puheenjohtaja Ilpo Heltimoinen Lappeenrannasta.
Syyskokous valitsi yhdistyksen ensi vuoden puheenjohtajaksi Anja Kivelän.
Paikallisyhdistyksen pitkäaikainen puheenjohtaja Charles Nyberg astuu nyt sivuun yhdistyksen hallituksesta. Nyberg on yksi paikallisyhdistyksen perustajajäsenistä ja on toiminut hyvin aktiivisesti puolueen eteen kaikki nämä vuodet. Yhdistys on kasvanut vuosien aikana jäsenmäärän ja valtuustopaikkojen suhteen.
Puheenjohtaja Anja Kivelän lisäksi hallituksen varsinaisiksi jäseniksi valittiin Jari Harju, Jaana Takala, Sanna Malm, Juhani Vartiala sekä Riitta Kievari.

Viikon kysymys

Puututaanko koulukiusaamiseen riittävästi?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...
Kommentoi kyselyä