0

Miehikkälässä ratkottiin koulujen mestaruudet yleisurheilussa

Miehikkälän alakoulujen yleisurheilumestaruuskilpailut lauantaina 21. syyskuuta.
Tulokset:
T 1-2 lk, 60 m: 1) Kerttu Vanhala, SU, 10.63, 2) Essi Peltola, SU, 10.94, 3) Pihla Perilä SU, 11.47, 4) Aino Rasi, KK, 11.73, 5) Ronja Mutku, SU, 12.32, 6) Anni Korpela, SU, 12.56, 7) Anastasia Moiseeva, KK, 12.74, 8) Annika Metsämuuronen, KK, 12.83, 9) Siiri Karhu, KK, 12.91, 10) Anni Oikarinen, KK, 13.14, 11) Sofia Harju, KK, 13.23, 12) Iina Kiviharju KK, 13.86, 13) Henna Kataikko SU, 14.90, 14) Saana Tilli KK, 15.04.
T 1-2 lk, pituushyppy: 1) Pihla Perilä, SU, 272, 2) Essi Peltola SU, 270, 3) Kerttu Vanhala, SU, 265, 4) Aino Rasi, KK, 240, 5) Anni Korpela, SU, 219, 6) Siiri Karhu, KK, 217, 7) Ellen Kimmo, SU, 199, 8) Anni Oikarinen, KK, 192, 9) Sofia Harju, KK, 181, 10) Anastasia Moiseeva, KK, 176, 11) Iina Kiviharju, KK, 148, 12) Emma Rautamies, KK, 135, 13) Saana Tilli, KK, 135, 14) Henna Kataikko, SU, 133
T 1-2 lk, pallonheitto: 1) Pihla Perilä, SU, 18,88, 2) Essi Peltola, SU, 17.44, 3) Annika Metsämuuronen, KK, 13,47, 4) Kerttu Vanhala, SU, 12,85, 5) Anni Oikarinen, KK, 8,98, 6) Saana Tilli, KK, 8,97, 7) Anastasia Moiseeva, KK, 7,70, 8) Iina Kiviharju, KK, 7,48, 9) Sofia Harju, KK, 6,78, 10) Henna Kataikko, SU, 5,82, 11) Siiri Karhu, KK, 5,40.
P 1-2 lk, 60 m: 1) Vilho Vanhala, KK, 10.92, 2) Veka Saukkonen, KK, 12.18, 3) Elias Harju, KK, 12.66, 4) Veeti Turu, KK, 13.06, 5) Jere Pärtty, KK, 14.12.
P 1-2 lk, pituushyppy: 1) Vilho Vanhala, KK, 265, 2) Sampo Stolt, KK, 255, 3) Elia Laherto, KK, 254, 4) Tuukka Hyytinen, KK, 251, 5) Veka Saukkonen, KK, 250, 6) Elias Harju, KK, 200, 7) Veeti Turu, KK, 194, 8) Jere Pärtty, KK, 162.
P 1-2 lk, pallonheitto: 1) Elias Harju, KK, 17,27, 2) Vilho Vanhala, KK, 14,95, 3) Veka Saukkonen, KK, 14,71, 4) Tuukka Hyytinen, KK, 14,27, 5) Elias Laherto, KK, 13,89, 5) Sampo Stolt, KK, 13,89, 7) Jere Pärtty, KK, 13,81, 8) Veeti Harju, KK, 9,27.
T 3-4 lk, 60 m: 1) Veera Räsänen, SU, 10.89, 2) Peppi Stolt, KK, 11.35, 3) Minnea Nikunen, KK, 11.82, 4) Moona Metsämuuronen, KK, 11.87
T 3-4 lk, pituushyppy: 1) Peppi Stolt, KK, 293, 2) Minea Nikunen, KK, 258, 3) Venla Tilli, KK, 252, 4) Moona Metsämuuronen, KK, 235, 5) Inka Tilli, KK, 230, 6) Ilona Rasi, KK, 228, 7) Ella Vauhkonen, KK, 224.
T 3-4 lk, junnukeihäs (350 g): 1) Ilona Rasi, KK, 10,22, 2) Peppi Stolt, KK, 8,71, 3) Venla Tilli, KK, 6,47, 4) Ella Vauhkonen, KK, 6,19.
P 3-4 lk, 60 m: 1) Anton Hostikka, KK, 10.81, 2) Onni Pekkanen, SU, 11.06, 3) Kaapo Turu, KK, 11.07, 4) Nikita Moiseev, KK, 11.14, 5) Tomas Harju, KK, 11.21, 6) Jone Pesu, SU, 11.58, 7) Atte Hyytinen, KK, 11.81, 8) Tuomas Korpela, SU, 12.04, 9) Veeti Husu, KK, 12.16, 10) Veeti Peltola, SU, 12.50, 11) Unto Harju, SU, 12.70, 12) Toma Saukkonen, KK, 13.50.
P 3-4 lk, pituushyppy: 1) Kaapo Turu, KK, 298, 2) Nikita Moiseev, KK, 292, 3) Anton Hostikka, KK, 286, 4) Tomas Harju, KK, 283, 5) Onni Pekkanen, SU, 276, 6) Atte Hyytinen, KK, 255, 7) Veeti Peltola, SU, 240, 8) Tuomas Korpela, SU, 240, 9) Eetu Seuri, SU, 235, 10) Teemu Takanen, SU, 232, 11) Saku Korpela, SU, 225, 12) Toma Saukkonen, KK, 198, 13) Eetu Rautamies, KK, 168.
P 3-4 lk, kuulantyöntö (2,0 kg): 1) Teemu Takanen, SU, 6,16, 2) Atte Hyytinen, KK, 5,40, 3) Tuomas Korpela, SU, 4,89, 4) Nikita Moiseev, KK, 4,85, 5) Veeti Peltola, SU, 4,59, 6) Eetu Rautamies, KK, 4,22, 7) Onni Pekkanen, SU, 3,99, 8) Toma Saukkonen, KK, 3,93, 9) Saku Korpela, SU, 3,26.
T 5-6 lk, 60 m: 1) Venla Ukkola, KK, 9.75, 2) Pinja Peltola, KK, 10.31, 3) Siiri Vanhala, SU, 10.45, 4) Tanja Derendiajeva, SU, 10.62, 5) Namthip Phingphanpong, KK, 10.64, 6) Milla Rajaniemi, KK, 10.67, 7) Beeda Ceder, SU, 10.80, 8) Noora Nikunen, KK, 10.87, 9) Veronika Korotun, KK, 11.26, 10) Elisa Nurmela, SU, 11.29, 11) Mea Vauhkonen, KK, 11.50, 12) Jadena Pesu, SU, 11.75, 13) Iisa-Stiina Piispa, KK, 12.00, 14) Pihla Pärtty, KK, 12.31, 15) Nella Laherto, KK, 12.60, 16) Aamu Varma, SU, 14.05.
T 5-6 lk, 600 m: 1) Iita Räsänen, SU, 2.14, 2) Venla Ukkola, KK, 2.25, 3) Namthip Phingphanpong, KK, 2.25,27 4) Noora Nikunen, KK, 2.31, 5) Pinja Peltola, KK, 2.33, 6) Milla Rajaniemi, KK, 2.39.
T 5-6 lk, pituushyppy: 1) Venla Ukkola, KK, 323, 2) Milla Rajaniemi, KK, 323, 3) Iita Räsänen, SU, 320, 4) Namthip Phinghanpong, KK, 318, 5) Pinja Peltola, KK, 316, 6) Mira Ranta, SU, 305, 7) Siiri Vanhala, SU, 304, 8) Veronika Korotun, KK, 297, 9) Tanja Derendiajeva, KK, 289, 10) Noora Nikunen, KK, 288, 11) Elisa Nurmela, SU, 267, 12) Mea Vauhkonen, KK, 262, 13) Jenni Aho, SU, 260, 14) Pihla Pärtty, KK, 242, 15) Aamu Varma, SU, 224, 16) Nella Laherto, KK, 198.
T 5-6 lk, keihäänheitto (400 g): 1) Minna Enqvist, KK, 13,44, 2) Mira Ranta, SU, 12,89, 3) Noora Nikunen, KK, 12,06, 4) Veronika Korotun, KK, 11,82, 5) Tanja Derendiajeva, KK, 11,49, 6) Pinja Peltola, KK, 10,60, 7) Milla Rajaniemi, KK, 9,40, 8) Aamu Varma, SU, 8,47
P 5-6 lk, 60 m: 1) Jesse Kirppu, KK, 10.17, 2) Atte Seppälä, KK, 10.25, 3) Elias Kimmo, SU, 10.50, 4) Jimi Tuominen, KK, 11.41, 5) Juuso Salmela, KK, 11.56, 6) Panu Kiviharju, KK, 11.57, 7) Santeri Mutku, SU, 11.75, 8) Aleksi Westman, SU, 11.92, 9) Aatu Harju, SU, 12.13, 10) Elias Rouhivuori, SU, 12.21, 11) Aleksi Metsämuuronen, KK, 12.25.
P 5-6 lk, 600 m: 1) Atte Seppälä, KK, 2.20, 2) Jesse Kirppu, KK, 2.25,25, 3) Elias Kimmo, SU, 2.25,40, 4) Juuso Salmela, KK, 2.40, 5) Georgi Mironenko, KK, 2.42, 6) Panu Kiviharju, KK, 2.44.
P 5-6 lk, korkeushyppy: 1) Elias Kimmo, SU 2) Panu Kiviharju, KK 3) Georgi Mironenko, KK.
P 5-6 lk, kuulantyöntö (3,0 kg): 1) Elias Kimmo, SU, 6,50, 2) Elias Rouhivuori, SU, 6,40, 3) Jesse Kirppu, KK, 6,33,4) Aatu Harju, SU, 5,87, 5) Markus Rouhivuori, SU, 5,77, 6) Jimi Tuominen, KK, 5,37, 7) Nuutti Liikkanen, SU, 4,96, 8) Vilho Arminen, SU, 4,83, 9) Atte Seppälä, KK, 4,70, 10) Panu Kiviharju, KK, 4,40.
Viestit 1-6 lk (12 x 175): 1) Salamat, SU, 7.04 2) Turbot, KK, 7.07, 3) Monsterit, KK, 7.39.

Viikon kysymys

Aiotko asioida Vaalimaan Lidlissä?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...
Kommentoi kyselyä